U Pětníka – kouzlo znovu objevování

3 komentáře

Restaurace
U Pětníka


Jak jsem znovu objevil Pětníka

Určitě to znáte. Máte v paměti uloženou vzpomínku na nějakou událost a čím víc vody ve Vltavě uplyne, tím se ta událost, při pohledu zpět, zdá být zábavnější, bouřlivější a celkově vydařenější. Stejné je to i s místy. Rozdíl je v tom, že místo můžete po letech navštívit. Konfrontace idealizovaných vzpomínek s realitou však bývá bolestná.

Moje konfrontace vzpomínek na hospodu U Pětníka, kde jsem v rámci studia na nedaleké strojárně vyřešil mnoho konstrukčních úloh, s realitou, dopadla překvapivě dobře. Přičemž vyřešil znamená spíše „překreslil“ na průsvitný papír podle vzoru těch, kteří neseděli U Pětníka.

A proč to dopadlo dobře? Zub času zde totiž nedostal šanci se projevit, neboť došlo k rekonstrukci. A ta navíc nejen, že zachovala původní pohodovou atmosféru, ale ještě ji vylepšila. A teď si navrch představte, že výborně vaří a jsou zde milí. Hned máte tip, kam v Dejvicích zajít. Na večeři nebo jen tak na pivo.

Praktické informace

Kde se nachází:
Lotyšská 8, Praha 6
Web:
www.dejrest.cz
Otevřeno:
po-ne: 11 – 24
Jak se tam dostat:
metro Dejvická
tram Vítězné náměstí

Když už tu budete, můžete také navštívit

Kavárnu Kabinet
Soukromý podnik pana Julia Macháčka, fungující již od roku 2000, kde na vás tak trochu dýchne sentiment školních let, umožňující vám zavzpomínat na časy, které jsou už dávno pryč.

Národní technickou knihovnu
Jedná se o největší a nejmodernější českou technickou knihovnu s kapacitou přes 1,5 milionu knih. Byla vyprojektována na základě architektonického návrhu mladého kreativního studia „Projektil architekti“ a otevřena v roce 2009. Je velmi originálně řešena.

Mapa


Tento příspěvek má překlad také v jazyce English.

komentáře

 1. Hospodský vymetač

  U Pětníka je opravdu výborné místo, hlavně pokud máte hlad. Doporučuji ale zařídit si rezervačku, protože jinak si tu v „dobrou“ hodinu nemáte šanci sednout, teda aspoň pokud v ruce nedržíte odjištěný granát a s tím se pak špatně jí.

 2. Sagvan Tofu

  Spolu s Uralem další zapadlá Dejvická perla. Po rekonstrukci tradiční knajpy je interiér opravdu elegantní a vkusný s nádechem anglického klubu.

  Skvělý Super Bacon Burger ve výborné housce a bohatým plněním měl jen jedinou chybu, zbytečně moc majonézy. Plus vážně nezvykle dobré hranolky a domácí tatarka. Jinak krom spotřebního Staropramenu i dobrá piva (Unětice, Hendrich, nabídka se mění) a slušné ceny.

  Vážně nadšení, v dané lokalitě jednoznačná volba.

 3. Jirka

  Nevíte náhodou někdo, jak se hospoda U pětníka jmenovala oficiálně v 70tých letech? Případně zda nemáte fotografii portálu z té doby?
  Děkuji za případné informace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.